استقبال از بهار۱۳۹۴-۹-۲۴ ۱۳:۳۳:۰۶ +۰۳:۳۰

Project Description

ویژه برنامه های نوروزی ( استقبال از نوروز ۱۳۹۳ )

هرساله با نزدیک شدن بهار و نوروز باستانی،شور و هیجان،شادی و مهر و دوستی ، آمیخته با هنر ، برنا و برنایی ها را فرا می گیرد . فرزندان مان ، این ارزش ها و فضیلت  ها را در قالب ویژه برنامه های استقبال از بهار  خلق می کنند .

گوشه ای از این برنامه ها به روایت تصویر ، تقدیم شما یاران سبز اندیش .

۱۰ اسفند : کارت های نوروزی

کارت های نوروزی امسال به شکل تنگ های زیبای ماهی، جایگزینی بود برای تنگ ماهی واقعی سفره هفت سین . کودکان برنا نمی خواستند سال جدید شان را با اسیر نمودن موجودی زنده در تنگ آبی کوچک آغاز کنند .فرزندانمان اندیشه زلال چشمه ساران را نثار ماهی سرخ رویاها شان نمودند و آفرین برتو فرزندم .

  ۱۱ اسفند : سبزه سبز کردن

سبزه سبز نمودن که نشانی است از نو شدن ، رویش و سبزی ،همواره جزء جدایی ناپذیر سفره های هفت سین ایرانی بوده و هست .کودکان با بهترین آرزوها ،دانه های گندم خیال شان را با امید سبز شدن و شکفتن به آب ، همان آبی که مظهر پاکی است سپردند .

  ۱۲ اسفند : ساخت عروسک حاجی فیروز

برناییان کوچک، پس از شنیدن داستان میر نوروز که بعد ها به حاجی نوروز تغییر نام داد ، نمادی از این شخصیت شاد ،چالاک ، بانمک و البته سیاه چرده را با لباس های سرخ اش ساختند .

  ۱۳ اسفند : تخم مرغ رنگ کردن

تخم مرغ که نمادی است از زایش و تولد ، همواره  جایگاه ویژه ای در سفره هفت سین ما ایرانیان داشته و دارد . فرزندان مان با رنگ آمیزی تخم مرغ ، مهر و زیبایی را با زایش و تولد در هم آمیخته و به بهار هدیه می کنند .

گلهای برنا ، بهار زندگی تان همیشه رنگارنگ باد .

  ۱۴ اسفند : آرزوها - کاشت گل و گیاه

صبح چهاردهم اسفند ماه، فرزندان مان نقاشی های شان را که سرشار از ذوق و صداقت کودکانه بود را برای عمو نوروز خیال شان کشیدند و از مربیان شان خواستند تا دل نوشته هایی را نیز برای او بنویسند . این یادداشت ها آرزوهای کودکان برای سال نو بود . امید فرزندان مان برآورده شدن این آرزوها در سال جدید است !

کودکان پس از انداختن نقاشی های  شان در کیسه ی آرزوها ، گل و گیاهی را هم به رسم هر سال در باغچه کاشتند .

عزیزم . . .

  ۱۷ اسفند : ساخت عروسک عمو نوروز

فرزندا ن مان پس از آشنا شدن  با شخصیت عمو نوروز ، عروسکی را به یاد او ساختند تا بسته نوروزی شان هم حاجی فیروز و هم عمو نوروز داشته باشد . عمو نوروزی که سمبل بخشش است .

  ۱۸ اسفند : روز بخشش

روزی که گذشت ، فرزندان مان ضمن ساخت عروسک عمو نوروز ، با مفهوم بخشش و بخشنده بودن نیز آشنا شدند و قرارشد که فردا ( یعنی امروز)  اسباب بازی ها و وسایل قابل استفاده ای را که دیگر احتیاج ندارند به برنا آورده وبه همسالان و دوستان شان ببخشند . در این روز چه صحنه هایی که خلق نشد ! چه جملات شیرینی که ردوبدل نشد ، چه لبخندها و نگاه های مهربانی که نثار یکدیگر نشد و . . . چه رشته های دوستی و محبتی که محکم نشد . آفرین برتو بزرگ کوچک .

  ۱۹ اسفند : هدیه های نوروزی

از کودکی عید نوروز عیدی گرفتن رانیز به همراه داشته است . اما امروز فرزندان مان قرار است هدیه هایی را برای پدر و مادرهایشان  تهیه کنند .

این هدایا دست ساخته های کودکانه ای است که با مهر و عشق خلق می شوند . گردنبندهایی از سنگ های زینتی را برای مادرهای حریر گون و نشانه های کتاب را برای پدرهای استوار . مبارک تان باد .

  ۲۰ اسفند : آماده  سازی  محصولات  برای بازارچه خیریه

امسال با مشارکت کودکان برنا قرار است بازارچه ی خیریه ای به نفع کودکان بد سرپرست راه اندازی شود . فرهنگ سازی صحیج در خصوص کمک به نیازمندان و محرومان ، همواره جایگاه ویژه ای در برنامه ریزی آموزشی و فرهنگی برنا داشته و دارد . از همین رو کودکان برنا با خلق آثاری هنری ، خود را برای حضوری فعال و چشمگیر در این بازارچه آماده می کنند .

  ساخت عروسک دختر بهار   شیرینی های نوروزی   خانه تکانی    جشن نوروز و آمدن پیک خجسته   جشن چهارشنبه سوری همراه با خانواده های برنا   حاشیه های برنامه های نوروزی ۱۳۹۳   شادیانه ها   بازی های حرکتی   بازی های خلاق ( جعبه جادویی)   لحظه هایی شاد در پارک محله   قصه گویی خلاق   بازارچه خیریه  ی امید و رویا   موزه ساعت  

ثبت ديدگاه