جلسه آشنایی با مدل آموزشی برنا ،ویژه اعضا و ورودی های جدید پیش دبستان و دبستان۱۳۹۴-۹-۲۴ ۱۳:۱۵:۳۲ +۰۳:۳۰

Project Description

جلسه آشنایی با مدل آموزشی برنا ( آموزشی مشارکتی ، تجربه گرا و پروژه محور )

زمان سه شنبه  ۹۳/۲/۳۰      ساعت ۱۶/۳۰

 
  • معرفی مدل و روش آموزشی برنا :  مؤسسه برنا ،به عنوان سازمانی مردم نهاد که بستر سازی آموزشی در حوزه های مختلف زیست انسان ، در رأس اهدافش قرار دارد هیچگاه علاقه و خواستگاهی بر متعهد بودن بر یک نظام آموزشی واحد را نداشته وندارد  .همکارانمان در این مجموعه همواره سعی بر شناخت صحیح و دریافت  نقاط قوت سیستم های آموزشی داشته و دارند و همواره در لابه لای آموزه های مان رد پایی از نظام های آموزشی مختلف مشهود بوده و هست .

در حال حاضر و در سطح فعلی ،معرفی سیستم واحد و مشخصی ، تحت عنوان سیستم آموزشی برنا نظر و خواستگاه نیست اما آنچه برنا را از سایر مؤسسات متمایز ساخته تفکر و روح جاری بر آموزه هاست که در روش آموزش خلاصه می شود .

ما بر این باوریم که برنای امروز ،صاحب اندیشه و روشی خلاق در آموزه ها و شیوه ی انتقال آن به مخاطبین اش است که تحت عنوان روش آموزشی برنا نامگذاری شده است و حتی علاقه ی کارشناسان حوزه کودک و برخی مدیران موسسات و مراکز آموزشی کودکان را برانگیخته که خواستار بسط و پیاده سازی آن در سایر مراکز و شهرها نیز شده اند .

مؤسسه برنا تعاملات آموزشی اش را ویژه ی کودکان ۳ تا ۷ سال آغاز نمود و جهت تلطیف و در عین حال عمق بخشیدن به آن آموزه ها، روش کارگاهی (workshop) را بکار گرفت . و در این راه بیشترین تآثیر را از نظام انسانی نگر(انسان گرا)دریافت کرد.

ازآنجا که کودکان برنا پس از اتمام دوره ی مهارت های ورود به دبستان ( پیش دبستانی۲) وارد مدارسی مبتنی بر سیستم رفتارنگر ( آموزش و پرورش رسمی ایران ) می شوند ، در بسیاری موارد در مسیر فراگیری شان دچار نوعی دوگانگی می شوند . واکنش کودکان از یک سو و دقدقه های والدین از سوی دیگر ، ما را بر آن داشت تا دوره ی فراگیری کودکان مان را تا سطح ابتدایی نیز ارتقاء دهیم . این ادامه ی جضور کودکان موجب می گردد تا آنها امکان دریافت آموزش هایی را به صورت موازی پیدا کنند .تا با توانمندی و آمادگی هر چه بیشتر ، ضمن پایبندی بر ارزش های مد نظر در این روش ، توانایی حضور در سیستم آموزشی رسمی را نیز پیدا کنند .

- ویژگی های مدرسه برنا

- نقش و جایگاه والدین ( خانواده ) در ارتباط با مدرسه

- شیوه های ارزشیابی کودکان

- دورنمایی که برای دانش آموزان این مدرسه پیش بینی می شود

- نیاز های مدرسه

- محتوای آموزشی

- و . . .

از جمله مواردی است که در جلسه ی معرفی مدل آموزشی برنا در خصوص آن گفتگو و تبادل نظر خواهیم نمود .

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  ۴-۸۸۶۱۳۲۰۱

خانم محمودی  مدیر آموزشی  ۰۹۱۲۵۸۴۶۱۰۶

آقای توسلی  دبیر انجمن  ۰۹۱۲۲۴۹۳۶۵۳

 تماس حاصل فرمایید .

ثبت ديدگاه