روزکودک مبارک۱۳۹۴-۸-۳۰ ۱۲:۵۹:۳۳ +۰۳:۳۰

Project Description

گفتار نیک :

فرزندم ، کودک نازنین ام ، بیا انگشت های مان را در رنگ فرو بریم و با هم امروز را نقاشی کنیم.   جاده ای را که از میان مزرعه می گذرد ، بکشیم و من و تو با هم بدویم ، پرواز کنیم و اوج بگیریم ، بر فراز رنگین کمان خیال .

عزیزم ، هرگز از بازی کردن با تو سیر نخواهم شد و خستگی هایت را بر آغوشم خواهم کشید . به جای نگاه کردن به ساعت همواره به تو خواهم نگریست و به جای بازی های جدی با تو ، بازی هایت را جدی خواهم گرفت .

دلبندم ، دستت را به من بده تا به جای عشق به قدرت ، قدرت عشق را با هم تجربه کنیم و پیش از آنکه خانه و کاشانه ساختن را فرا گیری ، احترام به خود را در تو بسازم .

سبد سبد عطر گل های رازقی ، بغل بغل مهر مادری و محبت پدری نثارت باد . امروز هم روز توست . مبارکت باد صداقت و سادگی این روز و به کامت باد شیرینی ایام کودکی .

روز جهانی کودک بر تمامی کودکان امروز ، دیروز و فردا مبارک باد .

پندار نیک :

کودکی مفهومی است بس ساده ، بس حقیقی و یک رنگ و البته عمیق و به دور از جنجال و هیاهوی دنیای آدم بزرگ ها .

انجمن برنا به عنوان سازمانی غیر دولتی که به رشد همه جانبه کودکان می اندیشد و در این مسیر گام های سبزی را برداشته ، همواره خواهد کوشید تا با یاری همگان ، به ویژه پدران و مادرهایی که دنیای کودکان را عاشقانه دوست دارند ، آموزشگرانی که صلح و دوستی را چاشنی آموزه های کودکانه شان می کنند و دست اندرکارانی که در حوزه های مختلف ، در ارتباط با کودکان تلاش می نمایند ، مسیری سبز را رو به فردای فرزندان مان بگشاید .

راهی که در آن ایمان ، عشق به هم نوع ، پرهیز از خشونت ، مهر و عطوفت به محیط زیست و طبیعت راهنمای حرکت به سوی تعالی کودکان مان گردد . و آن چه بیش از همه در این جهان پر آشوب خواستگاه ما و کودکان مان است ، صلح و آرامش است .

یادمان باشد که صلح به وسیله ی ما و از خانه ی خود ما شروع می شود . پس بیاییم همگی به بهانه ی این روز عزیز ، فرهنگ صلح را در میان خانواده ، به ویژه کودکان مان جاری سازیم .

آری ، صلح را باید از کودکی آموخت .

***************************

میوه ی سکوت ، نیایش

میوه ی نیایش ، ایمان

میوه ی ایمان ، عشق

میوه ی عشق ، خدمت

میوه ی خدمت ، صلح است

« مادر ترزا »

کردار نیک :

پنجره کودکی ، که فعالیت های کودکانه را در انجمن برنا راهبری می کند ، همچون هر سال ویژه برنامه ای شاد ، جذاب و به یادماندنی را برای کودکان مهیا ساخته است .

امسال نیز به مناسبت روز جهانی کودک برنامه ای با عنوان ( کودک ، صلح ، محیط زیست ) را در محل سرای محله آرارات برگزار می کند.

انجمن برنا در روز دوشنبه ۱۷ / ۷ / ۹۱  از ساعت ۱۶/۰۰ تا ۲۰/۰۰ ( ۴ تا ۸ بعدازظهر ) در  ساختمان سرای محله پارک آرارات جشن ( کودک ، صلح ، محیط زیست ) را ویژه کودکان ۳ تا ۷ سال برگزار می کند .

میدان ونک - خیابان خدامی - تقاطع خدامی و شیراز شمالی - بوستان آرارات - ساختمان سرای محله

ثبت ديدگاه