سپندارمذگان ، روز عشق ایرانی ، بر تمامی عاشق پیشه گان فرخنده باد۱۳۹۴-۸-۳۰ ۱۲:۵۸:۵۲ +۰۳:۳۰

Project Description

در گاه شمار پیشین ایرانیان باستان ، جشن اسفندگان ، روز سپندارمذ ، از جایگاه خاصی در میان مردم برخوردار بوده . چرا که این جشن تداعی عشق ، مهرورزی مادرانه و پناه زمین است . زمینی که تنها یکی است در عالم هستی و همواره نام اش یادآور رویش و زایش ، و نماد مهر به ساکنان اش است ، وهمه و همه را در دامان پر مهر و پر نعمتش جای می دهد . درست همانند مادر ، همانند مهربانو .

 پس بیاییم به بهانه ی این روز ، دامان مادر زمین را پاک بداریم ، باشد که مهرش افزون و بخشندگی نعمت هایش صد چندان گردد .

در برنا نیز فلسفه ی این روز برای فرزندان مان بازگو شد وغنچه های برنا به نشانه ی قدردانی از مادران شان هدایایی را ساختند وبه آن ها هدیه کردند . پاکی دست های کودکان ، آغشته به رنگ های زیبای زندگی و بنشسته بر صفحه ای که زندگی را تداعی می کند ، به عشق در آغوش کشیدن مادرانی با قلب های تپیده ، هدیه ای بود برای مادران شان و البته نقاشی هایی که با الهام  از مهرورزی زمین کشیداند وبه نشانه ی قدردانی از پدرانی مقتدر و دوست داشتنی به آن ها هدیه دادند ، ۲۹ بهمن را   جاودانه ساخت .

روح نیاکان مان  همواره شاد و خوبی های شان بر روزگارمان ساری و جاری باد. تولد ۳ سالگی متین هم شیرینی این روز را دو چندان کرد .

يك ديدگاه

  1. فرزانه مامان رایا ۱۳۹۱-۱۲-۰۶ در ۱۱:۵۳ ق.ظ - پاسخ دادن

    سلام
    از عشقی که نثار دخترم می کنید بی نهایت خرسندم، بچه ها موجوداتی هستند که تا خوشحالی عمیق نباشد، لبخند واقعی بر لبانشان نمی بینی. از اینکه رایا در مدت کوتاهی که برنایی شده شادی را در همه وجودش می بینم و نگاهش در مورد اطرافش عمیق تر شده بی اندازه خوشحالم.

    خوب و پاینده باشید.
    فرزانه مامان رایا

ثبت ديدگاه