کارگاه موسیقی و حرکت۱۳۹۴-۸-۳۰ ۱۲:۵۹:۱۴ +۰۳:۳۰

Project Description

همانطور که می دانید ، موسیقی و حرکت اجزاء جدایی ناپذیر زندگی انسان را در گذشته و حال شامل می شوند .

نخستین رویایویی جدی هر یک از ما با موسیقی ، همان شعر ها و ترانه های کوتاهی است که سال های آغازین زندگی مان بارها و بارها در گوش مان خوانده شدند و تا سال ها در گوشه ی ذهن مان جاودانه اند و گاهی زمزمه کردن و دوباره خواندن شان لبخندی بر لبان مان می نشاند . همان دست زدن ها و پا کوبیدن ها که چاشنی ترانه های مان می شدند و به کودکانه هایمان روح تازه می بخشیدند .

خوشحال و شاد و خندانم   ،   قدر دنیا را می دانم  ،  دست بزنم من  ،  پا بکوبم من  ،  شادی کنم من   ،  شادانم  ،  .  .  . یادش بخیر اشعار بانو هنگامه یاشار در دهه ی پنجاه و خاطراتی که گیس بافته ی دختر ها و موی نمره چهار پسرها و     لی لی و هفت سنگ و وسطی ، هیجانش را دو چندان می کرد .

بگذریم  .  .  .

موسیقی و حرکت برای کودکان ، خصوصا در سال های پیش از دبستان ، از طرفی ، ابزاری است برای آشنایی با مفاهیم روزمره زندگی ، مثل : فصل ها ، سبکی و سنگینی ، رنگ ها ، طبیعت و حیوانات و . . . و از سوی دیگر ، وسیله ای است دل نواز در مو اجهه با اصول اولیه موسیقی ، مانند آواز خواندن ، اجرای ریتم های ساده ، تک نوازی و گروه نوازی و . . .  حضور و شرکت در چنین برنامه هایی مانند آن چه اکنون در برنا تحت عنوان کارگاه   موسیقی و حرکت  در دست برگزاری است ، آموزش مستقیم ارف و نواختن ساز نیست ، بلکه درک ضرب و ریتم ، و تقویت هوش موسیقایی کودکان را شامل می شود و پیش نیازی است که موجب خواهد شد تا این آموزش ها برای کودک ، دوست داشتنی تر و قابل درک تر و از جنس زندگی شود .

در ترم جدید ، این کارگاه روزهای یکشنبه ساعت ۱۴/۰۰ تا ۱۵/۰۰ ( ۲ تا ۳ ) بعد از ظهر می باشد .

به دلیل شیوه ی کار مربی در کلاس تعداد هنرآموزان حداکثر هشت نفر می باشد و الویت با عزیزانی است که تا پنجشنبه ۹ آذر ماه حضور فرزندشان را اعلام نموده اند .

                                                                                                                                             با سپاس

                                                                                                                                            انجمن برنا

ثبت ديدگاه